Vytváříme tradiční vánoční atmosféru

Příběh každé z našich ozdob totiž začíná na přelomu července a srpna. Ještě dřív, než vjedou do polí kombajny, ale zároveň ne moc pozdě, aby bylo obilí krásně zralé.

Každé stéblo projde našima rukama hned několikrát

Slámu sečeme srpem, stříháme nůžkami a vážeme do otýpek. Doma ji pak na střeše dosoušíme. Musíme žito zbavit klasů dřív, než si naší úrody všimnou myši, to by byla pořádná katastrofa. Než ale začneme plést, čeká nás spousta práce: vystříhat všechna kolínka, stáhnout listy, přebrat stébla podle délky a šířky. Dříve nám pomáhali naši synové, dnes už pomalu v pletení zaučujeme nejstarší vnoučata. Když nám pomohou slámu roztřídit, ještě ji vybělíme a pustíme se do pletení.

 

Vyrábíme přibližně 45 druhů slaměných ozdob

Začínali jsme s nejrůznějšími šiškami a zvonky. Velmi brzo jsme přidali andělíčky, které dnes nabízíme v osmi variantách. Když se do pletení daly děti, vznikla celá řada plochých ozdob – od hvězdiček a komet po srdíčka a věnečky. A co by to bylo za stromeček, kdyby neměl nějakou ozdobu na špici a slaměný řetěz. Aby naše ozdoby mohly zdobit vaše byty po celý rok, připravili jsme pro vás kolekci pestrobarevných motýlků na záclonu nebo větvičku.

Nakoukněte do našeho e-shopu a vyberte si ručně pletené slaměné ozdoby

DO E-SHOPU

Sláma má pro nás cenu zlata

Protože pěkná sláma se neurodí každý rok. Ozdoby, které si pověsíte na stromeček letos, mohou být upleteny ze slámy z loňského nebo předloňského roku. Čas na nich nezanechává žádné viditelné stopy. Když se nás zákazníci na vánočních trzích ptají, jak dlouho taková ozdoba vydrží, s úsměvem odpovídáme, že ty první, které jsme upletli před 30 lety, stále ještě používáme.

Vyberte si některou z našich
tradičních ozdob

DO E-SHOPU